česky 
 

AKTUALITY

Fotky štěňátek - vrh F

[21.09.2010] Narozeni 19.9. 2010

Matka:  For Schow Bohemia Platina,  nar. 30. 5. 2006, váha 1, 90 kg
              (CH. Ukaiali de la Pam´Pommeraie   x  Justice Lafit Bohemia Platina)
 
Otec:  Pinocio Modrý Joker , . 9. 1. 2007 váha 2,25 kg
           (Georgino Modrý škorpion   x   Anne Marri Rabadi)
 Forynka má štěňátka !
V neděli večer 19.9. 2010 se Forynka začala připravovat k porodu a do rána bylo na světě o tři jorkšírky víc :)
První velká změna, kterou jsem udělala hned po nakrytí byla ta, že jsem vzala do ruky nůžky a ustřihla Forynce hned na hřbetě pěkný pramen psích vlasů, abych jí potom  už musela ostříhat. Udělala jsem to hned, protože později bych se k tomu možná neodhodlala a pro fenku, která má mateřské starosti je jistě pohodlnější mít krátký sestřih. Vůbec se mě do stříhání nechtělo, ale za ty dva měsíce už jsem si na naši ostříhanou psí holčičku zvykla (přece jen měla srst  opečovávanou a dlouhou čtyři roky), nakonec to i doroste.
 Forynka snášela březost velmi dobře, v průběhu celé březosti pořádně přibrala a její zvětšující bříško dávalo tušit, že štěňátek bude více než jedno.
Jejímu porodu předcházel porod mojí druhé fenky, čivavy Xeničky (její nádherná štěňátka v zajímavých barvách si můžete prohlédnout na www.civavadlouhosrsta.cz )
 
Porod u čivavy Xeničky trval dlouho, začal v sobotu v devět hodin ráno. Po porodu jsem s ní probděla celou noc ze soboty na neděli, protože tolik štěňátek najednou bylo potřeba ohlídat, aby se na všechny dostalo místo u cecíků, totéž v neděli. Proto jsem  se těšila, až si večer lehnu. Všechny pomůcky k porodu jsem uklidila, umyla hodně hrnků od kávy, vytřela podlahy v domě desinfekcí a potěšila jsem se pohledem na spokojená štěňátka u Xeničky. Už se mě klížili oči, ale potřebovala jsem vydržet cca do 20 hodin vzhůru, abych mohla objednávat zákazníky do mojí psí školy na trénink telefonicky.
Chvíli před tím, než zazvonil první telefon jsem zjistila, že začíná rodit jorkšíračka Forynka - For Schow Bohemia Platina. Vzhledem k její váze (1,9 kg) a protože se jednalo o její první porod jsem musela zůstat velmi bdělá i druhou noc. V první chvíli jsem se ale myslela, že zůstat ještě jednu noc vzhůru bude nad mé síly, ale nakonec jsem to zvládla. Vše dopadlo výborně a druhý porod skončil nadílkou tří malých jorkšíráčků před čtvrtou ranní hodinou, které najdete na www.jorksirskyterier.cz . Na letošní porody mých psích holek ovšem nikdy nezapomenu, bylo to pro mě velmi náročné. Už se ale těším, až si budou malé čivavky hrát s malými jorečky ... za pár týdnů ...
  Obě psí holky musely být nějak domluvené :), u obou se jedná o vrh F a tak budu vymýšlet jména pro čivavky i jorkšíráčky od stejného písmene. Náš žako Míša má ve věci jasno - jeho oblíbená jména jsou pro tento týden Forýnek a Forýček, takže od rána do večera neslyšíme nic jiného než  - Forýnku pojď domů, - Forýčku piškůtky. Nevím, kam na to ten pták chodí :), ta jména si upravil podle sebe. Za pár týdnů zase bude v jeho reportoáru kňourání štěňátek, které odposlouchá ...
 A teď pár fotek malých jorečků, pojďte nahlédnout zblízka do pelíšku:
Štěňátka z tohoto spojení budou drobnějšího vzrůstu. Jak je patrné z detailních fotek, budou mít krátké nosíky, po rodičích. Máte-li zájem o štěně, napište nebo zatelefonujte. Předpoklady pro výstavy a chov, samozřejmě i jen jako kamarádi a společníci. Jen do vynikajících podmínek.


 

AMBRA © 2009 ambra@psiskola.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie